6 Nisan 2014 Pazar

BOYFRİEND JEAN

 Geçtiğimiz perşembe günü öğleden sonra biraz DIY projelerine vakit ayırmak istedim. İlki eşimin ''çok eskidi bunu atabilirsin. '' diye verdiği bu kot pantolndu.
 Öncelikle ters çevirip spor dikişinin olmadığı yerden paçalara doğru daralan bir açı ile bacak kısımlarını daralttım.
 Daha sonra yukarıdaki malzemeler ile eskitme ve yırtma işlemine başladım. Ben daha önce de eskitme yapmaya çalışmış fakat pek başarılı olamamıştım. Bu yöntemi yeni keşfettim ve kesinlikle tavsiye ediyorum.
        Şu gördüğünüz yuvarlak tahtayı kotun bacağının iç kısmına sokuyoruz ve yan tarafında duran taş (yada benzeri) bir şeyle kota vuruyoruz. Bir müddet sonra kot kumaşın çok doğal bir biçimde aşındığını görüyoruz. Yanlız aşınarak çıkan tüyleri ya elimizle yada silkeleyerek pantolondan arındırıyoruz.

  Gördüğünüz gibi gayet doğal bir eskitme yöntemi. Sevgili eşim çok fazla iri bir zat olmadığı için bel ve kalçada çok fazla sorun yaşamıyorum. Oversize kabanımla ve çizgili trikomla kombinlediğimde gayet maskülen bir hava yakalamış oldum.

 Açıkçası bu pantolonu çok sevdim ve giymeyede niyetim vardı, fakat eşim '' hiç olmamış'' gibilerinden bir tavır takınınca kararsız kaldım. Yinede en azından, burada nasıl yaptığımı paylaşmadan edemedim.
Yorum Gönder