1 Aralık 2013 Pazar

KIRMIZI BAŞLIKLI KIZ

 Sevgili kızım için diktiğim montu yeni bitirdim ve buradan paylaşıyorum. Kırmızı rengi, küçük kız çocuklarına çok yakıştırıyorum. Heidi ve kırmızı başlıklı kız masalları ile büyüyen bir nesil olduğum için olsa gerek. Kızımın başka bir ceketini kalıp olarak kullandım ve iki adet kapşonlu, reglan kollu ceket diktim. Bu ceketleri yüz yüze koyup birbirine monte ettim. Tüm çevresine komple süs dikişi çekerek sabitledim.
 Bileklerine kırmızı kumaşı katlayarak bilek geçtim. Dikim aşamasında beğenmez bir tavır içine girince hevesim kırıldı ve projenin bitimi biraz yavaşladı.
  Ancak zor zar bitip de ceplerin üzerine fiyonkları da ekleyince çok beğendi ve bu gün kendi istediği şekilde kombinledi. Burda dergisinin yeni sayısını almak için gittiğimiz markette Barbie dergilerini karıştırırken fotoğrafladım. Önüne düğme kullandım. Aslında fermuar da olabilirdi. Ama yinede sıcak tutan yumuşacık bir montu oldu güzel kızımın. Bu ceketin bir benzerini sevgili Yasemin Uzunoğlu kızı için dikmişti. Ben de ondan esinlendim. Kendisine ve esinlendiğim tüm blogger arkadaşlara çok teşekkür ederim Herkeze mutlu, neşeli , sağlık dolu günler..

Yorum Gönder