5 Mart 2014 Çarşamba

KALEM KUTUSU

 Kızım için, daha okul hayatı başlamadan, kırtasiyeye o kadar çok para harcadım ki anlatamam. Okulu ve okumayı sevsin diye oyuncak alır gibi bir sürü defter, kitap, kalem ve kalem kutu aldık. Tabiki daha yolun başındayız ve çocuğumuzun eğitimine giden parada asla gözümüz yok. Helali hoş olsun. Ancak geçen akşam kalem kutusunun fermuar kısmında dikey bir kesik görünce bari dedim ona bu kez ben bir kalem kutusu dikeyim.
 Aslında ben ilk olarak kot kumaştan dikip üzerini süsler ve ona beğendiririm diye düşünmüştüm. Ancak ''Mavi kız rengi mi? Kız rengi nasıl olur sen bilmiyor musun?'' diye yaygarayı basınca, artık kumaş çuvalımızı önüne döktük ve o içinden daha önce matematik defterini kapladığımız kumaşı seçti. Evet yanlış duymadınız. Matematik defterini de kumaşla kaplamıştık:))

 Üzerini de süsleyip püsleyince işte bu cici şey çıtı ortaya. Çanta yapımı hakkında bazı tereddütlerim vardı. Onun içinde küçük bir alıştırma oluverdi.
Benim ilk tasarladığım kot kalem kutusuna da rujlarını koyup makyaj çantası yapacakmış. Bu arada benim makyaj çantamda tek bir ruj yok. Tüm rujlar onun odasında duruyor. Kız çocukların anneyi ne kadar kıskandığını fena halde anlıyorum.
  Herkese bol dikişli, mutlu, keyifli günler...
Yorum Gönder