23 Şubat 2014 Pazar

ZEYTİN DALLLARI ARASINDAN EGE

 Çok güzel bir hafta sonu geçirdim. Buradan paylaşmamadan da edemedim. Sevgili eşim ''beni sakın bloğuna koyma'' diye sıkı sıkı tembihlese de, bu bir Web Günlüğü ve ben tabiki hayat arkadaşıma da burada yer vermek istiyorum.
 Görmüş olduğunuz şu güzel manzara, benim memleketimin yollarında çekildi. Karşıda görünen yer ise Yunanistan'ın Midilli adası. Bilenleriniz, gelenleriniz muhakkak olmuştur. Sokakağzı ve Assos plajlarından görünen ada budur. Velhasıl benim denize olan tutkum ve kızımın isminin Derya oluşunun sebebi de bu güzel Ege sularıdır.
 Cumartesi günü havanın güzelliğini fırsat bilerek, mangalımızı ve etimizi kaptığımız gibi bizde soluğu Kayınvalidemlerin zeytinliğinde aldık.
 Kızımla bol bol birbirimizin fotoğrafını çektik. Gördüğünüz gibi çarşı, pazar, dağ, bayır demiyorum ve sürekli kendi diktiğim kot gömleğimi giyiyorum.
 Akşam üstü son olarak kayınpederim ineklerini de sağınca; benim prensesimin içeceği katkısız, organik, köy sütümüz de hazır oldu.
Bu arada ben Kayınvalidemin eskiyen kıyafetlerden çıkardığı düğmelerin içinden iyi durumda olanlarından bazılarını seçip eve getirdim. Çünkü düğmeye kumaştan daha fazla para veriyorum.
Örnek verecek olursam son diktiğim kot gömleğin kumaşı 3 tl, düğmeleri ise 4 tl tutmuştu. Bu rakam cekette daha da artıyor. Şimdilik benden bu kadar. Hoşçakalın, SEVGİYLE KALIN..
Yorum Gönder