6 Haziran 2015 Cumartesi

YEMİ KUMAŞLAR VE YENİ DİKİŞLER

 Bol resimli bir postla karşınızdayım. İlk olarak yine Cuma Pazarındaki kumaşçımdan bulduğum bu muhteşem desenlere sahip, kalın ve yumuşacık penyeler var. Üsttekinden inanın ne yapabilirim hiç bilmiyorum ama bluz önü yapmam mesela. Şimdilik beklesin bakalım o. Ama şu alttaki lemur figürlüden muhakkak kızıma, kendime ve çıkarsa küçük oğluma birer şort dikesim var.

 Üstteki şekerleme figürlü kumaş penye değil. Aslında ben onu mutfakta bir şekilde kullanırım diye aldım ama o da yine tam fikrim oluşana kadar beklesin.
  Etek uçlarında filomingoların bulunduğu muhteşem penye, tabiki kızım için elbise olacak.
 Yıllardır almak isteyip de bir türlü cesaret edemediğim salopet Cuma Pazarında dökme yığınların arasında çok uygun fiyata bana göz kırpınca dayanamayıp aldım. Üzerime tam oldu ama eksik düğmeler ve önündeki çıkmayan lekeleri gibi bir takım tadilatları var. En kısa zamanda o kısımları halledip üzerimde fotoğraflarım.
 Bundan önceki yazımda size bahsettiğim Fermuarsız-Fit pantolon tekniğiyle diktiğim pantolnum ve yine geçtiğimiz günlerde kesip bu gün diktiğim basic tişörtüm. Bu akşam şehrimizde nihayet açılan AVM'ye giderken giydim.

Bu renk bir pantolonum olmasını bu yıl çok istemiştim. Bazı kumaşlar beklerken modası geçiyor ama bazlıları ise tam ne olacağı konusunda bir gün ansızın size doğru fikri verebiliyor. Bu kumaş da üç yıldır dolapta bekler dururdu. Nihayet layığını buldu ve gardrobumun gözdelerinden biri oldu. Tişörtü ise özellikle eşimin tişörtünü kalıp olarak kullanarak kestim. Çünkü bu şekilde bol duran bir tişört istemiştim.
   Bu yıl bol bol bermuda şortlar dikesim var. Elimde tropikal desenli kumaşlarım var çünkü. Hatta bir tane diktim bile. Sıradaki postum için ipucu da vermiş oldum böylece. Sevgiyle kalın.
 
Yorum Gönder